Založ si blog

Radikálne šialení liberáli žnú čo zasiali

Pokus o atentát na premiéra Slovenska, ktorý sa dnes udial je niečím šialeným. To sa píše všade. Žiaľ už sme našli aj komentáre tipu TAK MU TREBA, alebo DOBRÁ SPRÁVA. Takýchto ľudí by som poslal pred súd. Natvrdo. Treba si ale na rovinu povedať, že bez plávajúceho lista na oblohe by nebol vietor. Alebo severák.

Prečo sme ale dospeli až do tohto štádia a aký vietor nám prihnal tieto márnnivé ničoty? Namiesto toho, aby porazení politici a ich propagandistickí kamaráti z médií normálne prijali porážku, opak sa stal žiaľ pravdou. Búšili, hromžili, organizovali protesty, vykrikovali nenávistné heslá. To boli presne tí, ktorí dnešní protest zrušili. Začala by totiž občianska vojna. Som o tom presvedčený. Všetci tí novinári, ktorí aj zlé počasie dávali za vinu Ficovi, by si dnes mali spytovať svedomie!!!

Herci, ktorí namiesto šírenia kultúry premenili svoju prácu na propagandistickú drinu plnej nechutností. Presne títo majú obrazne časť krvi na svojich rukách. Presne títo, ktorí nevedeli prehryznúť demokratické voľby. Dvoje voľby. Noty mali asi veľmi jasné: „Nesmí projít za žádnou cenu.“ Pomohol som si replikou zo známeho filmu PELÍŠKY.

Poďme ale ďalej k dôvodom, ktoré možno viedli k dnešnému ohavnému činu. Veliteľ strany PS, študovaný na prevraty išiel ako píla. Ako dobre namazaný stroj, hoc voľby prehral. Prehral ich svojim spôsobom dva krát. Ale bolo to málo. Zháňal ľudí na námestia a vrešťal a kričal. Rozdeľoval spoločnosť a hecoval ich k nenávisti. A presne toto je výsledok jeho šírenia tolerancie a demokracie. Nielen jeho, menovať by sme mohli viacerých, ale nemá to zmysel.

Počkajme si, čo povedia ďalšie správy o premiérovi a jeho zdravotnom stave. Všetci to odsúdili. Bez ohľadu na politické tričko. Čo je pochopiteľné. Je potrebné si uvedomiť, že za to ale niekto nesie následok. To som popísal vyššie. To že bol strelec básnik, ako som napríklad ja… nie všetci umelci a herci a spisovatelia, tak ako to kážu na svojich protestoch tí spravodliví a pravdiví a tolerantní nie sú na ich strane. Nikdy som nebol na žiadnom proteste, necítil som tak. Som apolitický, nikdy v živote som ešte nebol voliť, hoc mám názor. Minule povedala pani Vašáryová, že voliči Fica sú spodina. Dokonca to v jednej relácii potvrdila. Ak by som ja teraz povedal, že tí ktorí slepo nenávidia sú dnes spoluzodpovední za tento ohavný čin ktorý sa stal? Ale nepoviem to, nemalo by to zmysel a zrejme ani logiku.

Radikálne šialení liberáli žnú čo zasiali. Verím však a chcem veriť, že tento skutok vášne neznásobí, ba práve naopak a všetci konečne precitneme a pochopíme, že tadiaľ cesta nevedie. Môžeme sa normálne baviť. Básnici, nebásnici, modrí, červení. Nemusíme sa milovať a objímať. Rešpektujme svoje názory a nechovajme sa ako väčšina opozície a jej fanúšikov, ktorí ponižovali polovicu Slovenska za iný názor.

Pánovi premiérovi prajem skoré uzdravenie.

Jano Marton

Hrubá čiara nie je naratív

20.05.2024

V pondelok večer som si pozrel v televízii Ta3 rozhovor zástupcu opozície, pána Grohlinga a neviem či mám plakať, alebo sa smiať. Neuveriteľné. Grohling neodpovedal ani na jednu otázku, ktorú mu dal moderátor pán Bielik. Toto je snáď šialené. Fakt ani na jednu!!! Používanie slova NARATÍV sa stalo osobným športom liberálnych politikov. Toto kam až došlo? Čakal som [...]

Okno z prstov

10.05.2024

Včera sme oslávili Deň víťazstva nad fašizmom. Toľko nechutných paradoxov, ktoré v sebe spája dnešný svet je skôr pietnym posolstvom. Nie oslavným, takže deň po kladení vencov na pomníky, môžem za seba povedať – nie: Nad fašizmom sme nezvíťazili, ale že vôbec. Nie je čas na prázdne gestá s pozdravom mieru, ako to zvyknú robiť vysokopostavení politici keď ich [...]

Propaganda a jej mierové výkriky

26.04.2024

Popravde som si myslel, teda naivne som si myslel, že všetko akosi po tej inkriminovanej nedeli utíchne. Inkriminovanú nedeľu mám na mysli nedeľnú noc, kedy sa prišlo na to, kto bude nový demokraticky zvolený prezident. Veľmi som sa mýlil. Musím však uznať, že som sa v koži pozorovateľa cítil veľmi dobre. Ja ako večný – teda zatiaľ absolútny nevolič som sledoval [...]

britský parlament

Už 76 britských konzervatívnych poslancov oznámilo, že nebudú opätovne kandidovať

24.05.2024 23:38

Ide o najvyšší počet odchádzajúcich poslancov od parlamentných volieb v roku 1997.

covid, koronavírus, obete, pandémia

Pandémia covidu skrátila priemernú dĺžku života o takmer dva roky

24.05.2024 23:15

Pandémia tak vymazala približne desaťročný pokrok v tejto oblasti, oznámila Svetová zdravotnícka organizácia.

párty, techno, nočný život, mládež

„Nemecko pre Nemcov, cudzinci preč.“ Ľudia skandovali na párty rasistické heslá, video vyvolalo pobúrenie

24.05.2024 22:27

Nemecký kancelár Olaf Scholz v piatok označil video za "nechutné".

Maďarsko Dunaj lode zrážka

Maďarská polícia našla piatu obeť sobotňajšej zrážky lodí, hľadajú ešte dvoch

24.05.2024 22:08

Kapitána výletnej lode, ktorý je českým občanom s bydliskom na Slovensku, zadržala polícia a vypočula ako podozrivého.

Ján Marton

Niektorí ľudia sa nikdy nezbláznia, tí musia mať ale príšerný život. - Ch. Bukowski

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 19141x
Priemerná čítanosť článkov: 1126x

Autor blogu

Kategórie