Založ si blog

Hrubá čiara nie je naratív

V pondelok večer som si pozrel v televízii Ta3 rozhovor zástupcu opozície, pána Grohlinga a neviem či mám plakať, alebo sa smiať. Neuveriteľné. Grohling neodpovedal ani na jednu otázku, ktorú mu dal moderátor pán Bielik. Toto je snáď šialené. Fakt ani na jednu!!!

Používanie slova NARATÍV sa stalo osobným športom liberálnych politikov. Toto kam až došlo? Čakal som aspoň minimálne ospravedlnenie za kúsky hnoja. Nie za celú vlečku, to nie. Minimálne sklopenie hlavy, alebo priznanie si aspoň malej omrvinky z toho chleba plného nenávisti, ktorý opoziční politici upiekli a ponúkali pod rúškom slušných a tolerantných ľudí.

Pán Bielik čítal citáty Grohlinga, ktoré povedal, a on nič. Absolútne nič. Žiadna sebareflexia. Že je Fico diktátor. Že nás čaká posledné slobodné leto. Že je Fico posluhovač Putina, že Fico môže za vraždu snúbencov Jána a Martiny… a ďalšie. Neuveriteľné. Haoxovské a dezinformačné naratívy ako príkadný politický marketing. Hnus. Čo si opozícia za poslednú dobu dovoľovala a všetko jej prechádzalo je šialené. Spolu s niektorými novinármi, ktorí im s prepáčením lízali zadky. Fuj. Za tento nechutný stav spoločnosti môžu práve zástupcovia tých, ktorí organizovali protesty a hecovali ľudí na námestiach. Nedali vláde ani 100 dní. A teraz o nich žiadajú za okrúhlym stolom?

Som veľmi smutný, že si opoziční politici vymysleli vlastný naratív, aby burcovali spoločnosť. Liberáli totiž používajú slovo NARATÍV ako maskovanie vlastnej nenávisti. Nejdú nás nikam pričleniť. K žiadnemu Rusku. Pán Grohling bez kože na tvári dnes úplne s úsmevom neodpovedal ani na jednu otázku pána Bielika a v pohode odišiel. Nemá svedomie.

Hrubá čiara nie je naratív. Hrubá čiara sa nesmie urobiť bez toho, aby došlo k vyvodeniu dôsledkov. Nie som za kolektívnu vinu, ale za tento stav je niekto zodpovední a dôsledky je potrebné vyvodiť.

Verím, že vláda prijme potrebné zákonné nástroje, aby sa takéto niečo neopakovalo. Aby opozícia nehecovala a nevymýšľala si vlastné naratívy, ktorými vymývali mozgy svojim voličom a vlastne aj celému Slovensku. Pán Grohling sa môže za dnešné vystúpenie v televízii Ta3 šialene hanbiť.

Nechutné.

 J.M.

Korene

30.05.2024

Stáva sa to pomerne často, že mi báseň príde len tak absolútne nečakane počas prenikania priestoru skrz dlane, alebo len známu tvár a či vôňu, ktorá mi pripomína moje dejiny. Keď si jej verše narýchlo niekam nepoznačím, nemám šancu sa k nej už nikdy vrátiť. A už vôbec nie ju dokončiť. Toto je iný prípad, poznačil som si ju a zároveň ju vlastne hneď aj dokončil [...]

Radikálne šialení liberáli žnú čo zasiali

15.05.2024

Pokus o atentát na premiéra Slovenska, ktorý sa dnes udial je niečím šialeným. To sa píše všade. Žiaľ už sme našli aj komentáre tipu TAK MU TREBA, alebo DOBRÁ SPRÁVA. Takýchto ľudí by som poslal pred súd. Natvrdo. Treba si ale na rovinu povedať, že bez plávajúceho lista na oblohe by nebol vietor. Alebo severák. Prečo sme ale dospeli až do tohto štádia a aký [...]

Okno z prstov

10.05.2024

Včera sme oslávili Deň víťazstva nad fašizmom. Toľko nechutných paradoxov, ktoré v sebe spája dnešný svet je skôr pietnym posolstvom. Nie oslavným, takže deň po kladení vencov na pomníky, môžem za seba povedať – nie: Nad fašizmom sme nezvíťazili, ale že vôbec. Nie je čas na prázdne gestá s pozdravom mieru, ako to zvyknú robiť vysokopostavení politici keď ich [...]

NR SR: Rokovanie 12. a 13. schôdze

Súdna rada nevidí dôvod na skrátené legislatívne konanie v prípade lex atentát

17.06.2024 16:39

Tzv. lex atentát schválila minulý týždeň vláda.

praha

Univerzita Karlova podá proti uzneseniu o odložení prípadu streľby sťažnosť

17.06.2024 16:11

UK navrhne úplné vyšetrenie všetkých súvislostí vlaňajšieho útoku na jej Filozofickej fakulte.

parlament, PVV, rokovanie, Robert Fico, Peter Pellegrini, Milan Majerský, Tomáš Taraba

Taraba: Slovensko v Rade EÚ presadilo svoje záujmy pri ochrane medveďov

17.06.2024 15:55

Taraba informoval, že Európska komisia uznala nový slovenský zákon o eliminácii medveďov za kompatibilný s európskou legislatívou.

India, vlaky

Zrážka dvoch vlakov v Indii si vyžiadala najmenej 13 mŕtvych

17.06.2024 15:28

Pri zrážke osobného a nákladného vlaku sa zranilo 30 ľudí.

Ján Marton

Niektorí ľudia sa nikdy nezbláznia, tí musia mať ale príšerný život. - Ch. Bukowski

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 20300x
Priemerná čítanosť článkov: 1128x

Autor blogu

Kategórie