Založ si blog

Novinárske porno, alebo masturbácia propagandistického spravodajstva

Propagandistická úderka v rámci spravodajstva TV MARKÍZA sa opäť vyznamenala a ani len na stotinu nezavávahala zase si raz kopnúť v hlavných správach do jedného z najlepších a najrešpektovanejších spisovateľov Slovenska. Do JOŽKA BANÁŠA.

Umierajúci kôň kope z posledných síl a z papule mu ide čudná pena. Tak mi pripadá spravodajstvo TV MARKÍZA. Na niektoré veci cítim, že chcem a budem poukazovať. Dvojnásovný agent ŠTB a Banáš? Nájdený spis v Prahe? Odhalený Denníkom SME? Denník N zase na neho pred pár dňami napísal, že je známym konšpirátorom. Veď to je niečo obludné!!! Že nemá názor ako zradikalizovaná redakcia Denníka N, tak je komšpirátor? To niečim šialene smrdí. Čo bolo vtedy a čo by bolo ak by tam nebol? Na spomínanom zozname. Vieme ako sa žilo a možno si iba chránil rodinu? Nevieme. Tak nebuďme sudcami!

TV MARKÍZA, ako silný nástroj radikálnej propagandy spravodajstva si nedá pokoja. Bude vyplakávať a poukazovať. Len aby aspoň o zrnko viac rozoštvali ľudí. A prečo? No je to úplne jednoduché. Demokraticky zvolený prezident si možno vyberie za poradcu práve pána Banáša a Markíza to nie a nie prijať. Asi má jasné noty.

Ani by som sa nečudoval, keby začali nejaký propagandistickí poskokovia modernej Európy protestovať aj proti Banášovi. To by som prvý krát išiel do davu v tričku s podobizňou Jožka Banáša. Je to už na smiech. Netrpím na povrchnosť. Dokonca ani proti inakosti nemám nič. Rešpektujem iný názor, ale vytáča ma, ak niekto nerešpektuje názor niekoho iného. Ale radšej si budeme masturbovať ego tým, že dáme hlavnú novinársku cenu človekovi, ktorý absolútne a hrubo porušil kódex novinára!!! Toho budeme pomaly blahorečiť. Pán Šimečka st. ktorý nadával Slovákom do svíň a neskutočne pomáha pri rozdeľovaní spoločnosti, dostane hlavnú novinársku cenu? Choré, zvrátené a cez čiaru. Toto už propagandistická úderka spravodajstva nevytiahne v hlavnom spravodajskom čase však? To nie, lebo oni majú pravdu.
Verím, že čas všetko vylieči. I keď som občas na pochybách. Ako umelec by som mal byť spoločensky nestranný, ale nakoľko som primitívne emočný, nedá sa to vždy. Mlčať a prizerať sa. Presne ako dnes.

Týmito riadkami aspoň takto symbolicky zastávam stranu pána JOŽKA BANÁŠA a držím mu po prípadnom boku prezidenta prsty. Nesmierne si ho ako autora vážim. Urobil a robí pre Slovensko kusisko roboty.
Ale to je málo, treba si kopnúť kým sa dá. Ja verím, že sa každý pozrie do zrkadla predtým ako si na niekoho odpľuje, alebo do niekoho kopne.

Majte pekné letné chvíle s hlbšími a či plytšímu pocitmi a emóciami. Slnko beztak, vždy na druhý deň vyjde. Neverte konšpirátorom temna.

JM

Ján Marton a Pavel HIRAX Baričák – Vo hviezdach

10.07.2024

Na skúške pôvodnej tvorby 🙂 Vo hviezdach Naše mestá plné vôní tvoje miesta kde som sám Lesy lúky v mojej dúhe ty si tá čo v sebe mám Prečo hľadáme kroky do neba Keď na zemi ty i ja sme doma Vo hviezdach sú čarovné odrazy a zrkadlá na miestach na zemi ty i ja Vo hviezdach sú sny ukryté vo fľaši na miestach na zemi ja i ty Naše tichá plné hluku tvoje miesta kde som [...]

Obrazové fragmenty zo svadobného vystúpenia

09.07.2024

Natíska sa mi po piatkovej svadbe JURKA HNILICU namiesto TRAJA VLCI veta: Dvaja Tĺci a Vlk. S Paľkom Baričákom a našimi rodinami sme včera na svadobný obrad Jurka Hnilicu a jeho Lucinky meškali 90minút. Príde mi to teraz ako zlý vtip, ale je to fakt pravda. To by sme neboli my, aby sa dačo neudialo Pozrel som si zle program, bol som si istý že to začína 16.30. Nie, začalo to o [...]

Hurá prázdniny

28.06.2024

Zajtra začínajú prázdniny. Toto obdobie som miloval, ale aj nenávidel. Keďže som neznášal školu, tešilo ma to. Moja alergia však vždy presne v ten deň kedy sa dávali vysvedčenia absolútne kulminovala a mne slzili oči tak, že som poriadne nevidel. Po moje vysvedčenie so štvorkami šla často mama. Dlho po škole som premýšľal (a často sa pritom prichytím aj dnes), prečo [...]

Donald Trump

Kremeľ: Atentát na Trumpa odráža atmosféru, ktorú vytvorila Bidenova administratíva

14.07.2024 14:20

Moskva uviedla, že násilie v politickom boji ostro odsudzuje.

SR R2 Mýtna Tomášovce

Pri nehode v okrese Senec hlásia osem zranených, vyslali aj vrtuľník

14.07.2024 11:49, aktualizované: 12:33

Vodiči hlásia zdržania vo všetkých smeroch.

Chán Júnis / Hamas / Palestína / Gaza /

Hamas zastavil rokovania o prímerí. Šéf vojenského krídla hnutia údajne prežil útok na humanitárnu zónu v Gaze

14.07.2024 11:01, aktualizované: 11:20

Palestínske teroristické hnutie sa rozhodlo zastaviť aj vyjednávanie o prepustení rukojemníkov.

Ján Marton

Niektorí ľudia sa nikdy nezbláznia, tí musia mať ale príšerný život. - Ch. Bukowski

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 27389x
Priemerná čítanosť článkov: 1096x

Autor blogu

Kategórie