Chlapci, držte sa!

🏒Dnes nám začínajú MS v hokeji. Nie som žiaden zanietený fanúšik, ale keď také podujatie je a ja mám čas, rád si ho pozriem. Samozrejme, hlavne našich hokejistov. S údivom sledujem na internete ako dehonestujú nomináciu našich hráčov. Že máme najslabšie mužstvo v histórii samostatnej krajiny a podobne. Ja byť hráčom, tak takých novinárov pošlem do riti. Asi to nemôžu urobiť, lebo sú vzormi a treba zachovať slušné správanie. Pochopiteľne. Rozumiem. A fanúšik? Slovenský fanúšik je už raz taký. Rád si uťahuje a je ironický. Posmieva sa a vyčkáva za rohom. Ak sa náhodou niečo podarí, bude to pochopiteľne náhoda a povie: A čo? Chleba lacnejší nebude. Ak sa nám naopak dariť nebude, kopne si rád. Zvyčajne to je fanúšik, ktorý súťažne nikdy nič nehral. Nehovorím o všetkých, ale máme veľmi veľa takých. Ešte nič a už – tak by som to asi pomenoval.

🏒Veľa robí aj tá sprostá politika, nakoľko aj tá sa mieša do športu na rôznych frontoch. Tí ktorí sú stále Slováci a nesúhlasia s nejakým smerovaním krajiny, sú schopní kydať rovnako tak aj na hokejistov. Miešame politiku do športu a naopak. Nemusíme chodiť ďaleko, keď bývalý výborný československý brankár vydal vyjadrenie hodné štúdie psychiatrov: „Každý Ovečkinov gól, je zabitý Ukrajinec“. Našiel by som veľa citátov, ale načo to siliť. Pred 23 rokmi sme boli vo finále. Bolo to tiež vo Švédsku. Ten deň si pamätám absolútne presne. S bývalou frajerkou Zuzkou sme si kúpili šampanské a išli sme pozerať hokej ku nám domov. Bolo to neopísateľné. Odtiaľ rovno do baru. Boli to veľké oslavy Slovákov a Slovenska. Bol by som rád, keby sme tak trochu zmäkli a nebrali všetko tak urputne.

🏒Prajem našim chalanom aj trénerom, nech sa im darí. Bude to nesmierne ťažké, ale ja som presvedčený, že nám neurobia hanbu. A ak by sa aj nedarilo, to vôbec nevadí. Sme malinká krajina a predsa sme v A kategórii najlepších mužstiev sveta. Už toto treba brať ako pozitívum. Dnes sa veľmi teším na zápas so Švédskom. So ženou❤️máme aj tipovačku majstrovstiev o špeciálne ceny. Motivácia trafiť výsledok je tak veľká. Dnes remizujeme 2-2.

Kam sa to všetko podelo?

23.04.2026

Včera som si otvoril veľkú krabicu, ktorá sa nanchádzala na pôjde domu, kde som sa narodil. Kazety, cédečka, walkman, náramky, prívesky, listy, pohľadnice, fotky, básne… Šialene veľa maličkostí, ktoré pre mňa znamenali počas tých desiatok rokov celý svet. Aj som sa pousmial, aj som pospomínal. Skúšam práve rozbehať starý walkman. Verím, že ho naštartujem a [...]

Nemením záľuby

12.04.2026

🍀Nemením záľuby. Ani podstatných ľudí okolo seba. Pamätám sa, ako tesne po Veľkej Noci pred 32 rokmi, prišla po mňa mama s varechou do krčmy. Mal som 15. Strašnà hanba😂 Dnes však viem, že urobila dobre😊🍀Keď tak chodím po školách po celom Slovensku s mojimi autorskými besedami a bavím sa s pedagógmi, off-line režim pomaly vymiera. Žiaci komunikujú takmer [...]

Slová sú neskutočným zrkadlom našej definície

04.03.2026

Slová majú nesmiernu silu a váhu. Hovorím o tom aj deťom na mojich besedách. Je potrebné s nimi narábať nesmierne opatrne a vážiť si každého písmena. Slová vedia byť ako zbrane. Rovnako tak ale aj nástroj nehy, mieru a lásky. Niekedy nás nesmierne hnevá, ako sme ich použili a niekedy sa naopak tešíme, čo z nás vypadlo a aký to dáva krásny zmysel, či hlbokú [...]

Iran War Strait of Hormuz

Ďalší tanker zasiahol projektil. Hormuzský prieliv je opäť na hrane vojny

27.06.2026 14:50

Útok na tanker, hrozby Iránu a americké údery.

fico

Fico pred summitom NATO pritvrdzuje: Slovensko nemá schváliť vojnové pôžičky, referendum označil za zbytočný luxus

27.06.2026 13:05, aktualizované: 14:55

Na stole je podľa premiéra ďalší plán na obrovskú vojenskú finančnú pomoc pre Ukrajinu.

SR doprava diaľnica Fico robotníci D2 BAX

VIDEO: Fico prišiel za robotníkmi do 37-stupňovej páľavy: Robiť v takomto teple je na hranici hrdinstva

27.06.2026 12:35

Premiér podotkol, že je odporcom toho, aby sa neustále predlžoval vek odchodu do dôchodku.

Hungary Pride March

Ani 40 stupňov nezastaví Pride v Budapešti. Opatrenia proti horúčavám riadi Magyar

27.06.2026 12:33

Vlani sa pochod organizovaný pod vedením opozičného primátora Karácsonya zmenil na jeden z najväčších protestov proti Orbánovej vláde.

Ján Marton

Niektorí ľudia sa nikdy nezbláznia, tí musia mať ale príšerný život. - Ch. Bukowski

Štatistiky blogu

Počet článkov: 48
Celková čítanosť: 62574x
Priemerná čítanosť článkov: 1304x

Autor blogu

Kategórie