Založ si blog

Embr – Embr

Embr je zaujímavá formácia, ktorá ma očarila svojou neprvoplánosťou a hodnotným zvukom. Čo sa týka škatuliek, bolo by to skutočne na povážení, ale mohli by sme to zaradiť do doom, progress alebo dark a či dokonca gotik odnože. Záleží od uhla počutia. Atmosféra Embr je vskutku geniálna. Toto prevedenie ľahkej gotiky, ktoré je prepletené rôznymi ďalšími prvkami, sa mieša do moderne zrejúceho kolosu poctivej muziky. The Gathering v najlepších časoch by bolo možno najlepšie možné prirovnanie. I keď v Embr cítim zvláštnu pridanú hodnotu akéhosi experimentu. Naposledy ma takto pozitívne šokovali čo sa podobného žánru týka Vuur s Anneke, bývalou speváčkou The Gathering. Ale rovnako tak aj Cellar Darling, ktorí ma šokovali podobným spôsobom ako Embr.

Neokukané postupy a dokonalá vyváženosť. Melanchólia so silnou zádumčivosťou, ale aj pritvrdenie, ktoré ma baví. Pieseň „Black“ je dokonalou víziou modernej gotiky, ktorej atmosféru môžem a veľmi jej pristane. „Owesed“ pokračuje v nastolenom tempe, ale aj atmosfére z ľahka temného charateru.“Leave Us“ pôsobí minimalisticky a dokonalé vystupňovanie deja je sprievodným aktom piesne, ktorá lomcuje so všetkými mojimi pórmi.

Ak máte radi gotické prevedenie muziky a ste fanúšikmi tvrdej muziky, Embr by vás určite nemali minúť. Predstavujú moderné poňatie muziky, ktorá nie je iba povrchného charakteru, ale dokáže poriadne zasiahnuť aj do hlbokého vnútra. „The Conflcit“ nesmierne a asi najviac evokujú slávnejších kolegov The Gathering, v tejto piesni je to presvedčivé. „Yellow“ je dokonalosť sama o sebe. Vokálna podoba odvrátených tvárí ale aj celková štruktúra piesne v sebe demonštruje dve tváre jednej piesne, ktoré do seba dokonale zapadajú. „Everybody“ ľahkým spomalením navodia zvláštnu noise atmosféru a „Normega“ do nás napáli detonačnú štruktúru dokonalej gotiky. „End Cycle“ pokračuje v dokonalej jazde a neostáva nič iné, iba spokojne pokyvovať hlavou. Predposledná „325“ nás pomaly dostáva do finále a „Corrupt“ uzaviera nádherný album, plný fanázie, gotiky, atmosféry a poctivej muziky s moderným soundom. Garantujem Vám, že jedno počutie Vám nebude stačiť.

Už dlho som nepočul tak celistvú a života schopnú nahrávku. Kapela svoje muzikantské schopnosti zúročila naplno. Nie je jej čo vytknúť, ba práve naopak.

Hodnotenie: 9/10

Vydané: 12/2023

Label: Black Doomba Records

Korene

30.05.2024

Stáva sa to pomerne často, že mi báseň príde len tak absolútne nečakane počas prenikania priestoru skrz dlane, alebo len známu tvár a či vôňu, ktorá mi pripomína moje dejiny. Keď si jej verše narýchlo niekam nepoznačím, nemám šancu sa k nej už nikdy vrátiť. A už vôbec nie ju dokončiť. Toto je iný prípad, poznačil som si ju a zároveň ju vlastne hneď aj dokončil [...]

Hrubá čiara nie je naratív

20.05.2024

V pondelok večer som si pozrel v televízii Ta3 rozhovor zástupcu opozície, pána Grohlinga a neviem či mám plakať, alebo sa smiať. Neuveriteľné. Grohling neodpovedal ani na jednu otázku, ktorú mu dal moderátor pán Bielik. Toto je snáď šialené. Fakt ani na jednu!!! Používanie slova NARATÍV sa stalo osobným športom liberálnych politikov. Toto kam až došlo? Čakal som [...]

Radikálne šialení liberáli žnú čo zasiali

15.05.2024

Pokus o atentát na premiéra Slovenska, ktorý sa dnes udial je niečím šialeným. To sa píše všade. Žiaľ už sme našli aj komentáre tipu TAK MU TREBA, alebo DOBRÁ SPRÁVA. Takýchto ľudí by som poslal pred súd. Natvrdo. Treba si ale na rovinu povedať, že bez plávajúceho lista na oblohe by nebol vietor. Alebo severák. Prečo sme ale dospeli až do tohto štádia a aký [...]

Moskva / Lekár / Sanitka / Záchranka /

Desiatky ľudí v Moskve skončili v nemocnici. Otrávili sa šalátom z donáškovej služby

17.06.2024 14:11

U všetkých nakazených sa zistilo, že majú príznaky botulizmu.

Jozef Hanuska

Skutok preklasifikovali. Synovi smutne známeho vraha hrozí za brutálnu vraždu ženy doživotie

17.06.2024 13:50

Polícia v januári informovala o náleze tela ženy bez známok života v jednom z bytov v druhom bratislavskom okrese.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Polícia pátra po nezvestnom 15-ročnom Marošovi z Bratislavy

17.06.2024 13:40

Odišiel v sobotu z miesta svojho bydliska na Bagarovej ulici v hlavnom meste na neznáme miesto.

Tomáš Taraba

Taraba nečakane zahlasoval: štáty EÚ schválili normu o obnove prírody, nariadenie prešlo len tesne

17.06.2024 13:30, aktualizované: 14:19

Nariadenie vyžaduje, aby členské štáty zaviedli opatrenia na obnovu aspoň 20 percent pevninských a morských oblastí EÚ do roku 2030.

Ján Marton

Niektorí ľudia sa nikdy nezbláznia, tí musia mať ale príšerný život. - Ch. Bukowski

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 20290x
Priemerná čítanosť článkov: 1127x

Autor blogu

Kategórie